Tiens
Urządzenia wellness

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Większość z nas odpowie: zdrowie. Ale tylko nieliczni wiedzą, że złotym kluczem do jego ochrony jest tlen. Człowiek cierpiący na jego niedobór traci swoje siły życiowe, staje bezbronnie przed obliczem chorób ciała i ducha.


Powszechnie znane jest, że najwięcej tlenu otrzymujemy w efekcie wysiłku fizycznego. Znany lekarz arabski Awicenna twierdził, że ćwiczenia fizyczne powodują, iż niepotrzebne staje się dłuższe przyjmowanie lekarstw. Regularna aktywność fizyczna to rękojmia zdrowia cielesnego i harmonii ducha, możliwość szczęśliwego zapobiegania wielu problemom, także tym delikatnej natury, jak nadwaga, chroniczne zaparcia, wzdęcia i wielu innym.

Organizm ludzki, podobnie do wahadła, znajduje się w ciągłym ruchu, czyli w stymulacji sympatycznego systemu nerwowego, przekazującego prawidłowe, zsynchronizowane impulsy do wszystkich podległych organów naszego ciała. Badania wykazały, że wtedy organizm otrzymuje największą dawkę niezbędnego dla niego tlenu, ponieważ zwiększa się przepływ krwi.


Według medycyny chińskiej, człowiek powinien codziennie wykonać odpowiednią ilość ruchów i pracy fizycznej. Aktywność fizyczna poprawia cyrkulację energii i krwi w organizmie, zapobiegając chorobom. Przy braku ruchu niemożliwy jest normalny przepływ energii i krwi, dotlenienie i prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych. Długotrwały brak ruchu powoduje słaby przepływ energii i krwi, co osłabia funkcję śledziony i objawia się bezsilnością, brakiem apetytu, apatią, słabością kończyn, szybkim męczeniem się, potliwością i biciem serca przy minimalnej aktywności fizycznej.

Przy dłuższym braku ruchu może dojść do zastoju krwi, co w medycynie chińskiej jest uważane za jedną z głównych przyczyn chorób. Kiedy krew nie krąży swobodnie w organizmie, następuje zastój w określonej części ciała. Krew gęstnieje i powstają zakrzepy. Blokują one przepływ krwi i energii w naczyniach i meridianach związanych z określonymi narządami wewnętrznymi i tkankami ciała, co powoduje ich niedotlenienie i osłabienie, może doprowadzić nawet do martwicy tkanek. Głównym objawem zastoju krwi jest ból, mrowienie, ale mogą pojawiać się obrzęki, zasinienia, krwawienia. Cera może stać się matowa i szara. Zastój krążenia i przepływu energii, niedotlenienie tkanek i narządów często jest przyczyną różnych chorób.


Ruch i ćwiczenia fizyczne są nieodłącznym elementem medycyny chińskiej w połączeniu z ziołolecznictwem, masażem i akupunkturą. Głównym celem medycyny chińskiej jest zapobieganie chorobom, utrzymywanie organizmu w równowadze, harmonii, dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Żeby to osiągnąć, konieczne jest zapewnienie dobrego dotlenienia tkanek i narządów, cyrkulacji energii i krwi, likwidacja zastoju w meridianach. Właśnie do tego służy akupunktura, która obecnie jest uznawana i stosowana w wielu krajach świata.  

Tradycyjna medycyna chińska  rozwija nieustannie od ponad 5 000 lat i dalej się doskonali. Z prymitywnych korzeni rozwinęła się w skuteczny, kompleksowy system medyczny, uznawany za dziedzictwo światowe przez Światową Organizację Zdrowia. Rozwój technologii dał starożytnym naukom medycznym nowe życie. Opracowano wiele urządzeń elektrycznych, elektromagnetycznych, opartych na zasadzie rezonansu i przy wykorzystaniu innych nowoczesnych technologii, przeznaczonych do masażu, elektrostymulacji, elektro i magnetopunktury, normalizacji bioelektryczności organizmu. Urządzenia te są bardzo wygodne w zastosowaniu, skutecznie odblokowują merdiany, poprawiają cyrkulację energii i krwi, dotlenienie organizmu, funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

W dzisiejszym czasie, kiedy większość z nas nie ma możliwości lub czasu na odpowiednią aktywność fizyczną, parę minut masażu za pomocą urządzeń Tiens mogą zastąpić bieg na dystansie kilku kilometrów, stymulując krążenie i dotlenienie, zapewniając przypływ energii i sił witalnych na cały dzień.

 

Strona głównaO TiensWspółpracaSuplementy dietyUrządzenia wellnessHigiena osobista i pościelArtykuły o zdrowiuSponsorowani sportowcyCennikKontaktInformacje o plikach cookies